جلسه اول - June 10, 2011

سلام مجدد.

جلسه اول منزل هادی و هانیه برگزار شد. از اول قرآن (سوره فاتحه) ابراهیم شروع به قرائت کرد و چند آیه خوند. بقیه هم به ترتیب یک یا چند تا آیه خوندند. نوبت هر کی که میشد، بعد از هر آیه که میخوند صبر میکرد که لیلا خانم ترجمش رو برای همه بلند بخونن.
بعد پدر لیلا خانم با یه سوال در مورد یکی از آیه هایی که خوندیم* در مورد صله رحم برا بچه ها حرف زدند که خیلی از طرف بچه ها استقبال شد. نکته خیلی جالب حرفاشون این تذکر بود که یادمون باشه به خانواده هامون و معلمان و ... از همینجا با امکانات تلقنی و ایمیل که داریم تماس بگیریم و جویای حالشون باشیم. این نباشه که فکر کنیم صله رحم یعنی حتما باس حضوری بریم خونشون و ...
نکته جالب دیگه ای که اشاره شد این بود که تو تماسها و ارتباطامون همدیگه رو تو شادیهامون بیشتر از غمها شریک کنیم. این نباشه که تا شماره ما رو تلفن کسی میافته بگن بیا... باز این زنگ زد و حتما کاری داره یا پولی میخواد یا ... این باشه که شمارمون باعث شادی بشه و بگن الان ۲ دقیقه حرف میزنه و کلی سر حال میایم.
البته باس یادمون باشه حسادت سراغمون نیاد اگه از شادی و موفقیت دوستان با خبر میشیم و به عنوان یه هموطن موفق به هم نگاه کنیم و خودمون رو از این نظر در افتخارات دستاوردهای هم شریک بدونیم.


بعد هم هادی یه چند تا نکته که از تفسیر المیزان آماده کرده بود رو پیرامون تفسیر المیزان برای بقیه خوند که معلوم نیست بدرد کسی خورد یا نه. نکاتی که تو مطالب تفسیر المیزان میشه بهش اشاره کرد این بود که:

- سوره حمد تنها سوره قرآن است که از زبان بنده ها نوشته شده. و قرآن هم با اون شروع میشه.
- خوبه عادت کنیم مثل قرآن کاری که میخوایم شروع کنیم رو با بسم الله شروع کنیم. اینشکلی یادمون به خدا همیشه میمونه و اتمام درست کار رو هم ازش میطلبیم.
- ....

هدی خانم هم که به خاطر کار دانشگاه دیر رسیدند گقتند که به جبران تاخیر جلسه بعد کیک میپزند...(ما که جلسه بعد هم بودیم و خبرش رو میزنیم که پختند یا نپختند....)

آقا محسن هم که با دوچرخه اومده بودند نگارنده رو به فکر فرو برد که: ای که بیست و هفت هشت رفت و در خوابی، ورزش رو هم تو برنامت بذار! دوستان ورزش هم چیز خوبیه...خوبه بهش بیشتر فکر کنیم. نگارنده رفت تو فکر...

حضار: پدر و مادر لیلا خانم - لیلا- ابراهیم - هدی - محسن - هادی - هانیه.

ارادتمند
هادی
----------------
پانوشت: آیه ۲۷ بقره: الذین ینقضون عهدالله ....

/ 2 نظر / 16 بازدید
M-A

Salam hadi jan, kheili kare zibayi anjam dadi, MERC-KHASTE NABASHI. be omide didar

محسن

من انقدر کیف میکنم از من صحبت بشه..خواهشمندم هر جا امکان داشت از حالا به بعد از محسن بیشتر صحبت بشه،به نظر میرسه جای بحث زیاد داشته باشه... ... به هر حال ما که از این جلسات راضی هستیم..خدا خیر بانیش بده.امیدوارم هفته به هفته پربارتر بشه